Michael Edward Palin lindi më 5 maj 1943Sheffield, Angli. Është një aktor dhe këngëtar britanik. Ka qenë anëtar i grupit komik Monty Python.

Michael Palin
Michael Palin.jpg
Informacione personale
Ditëlindja 5 maj 1943
Vendlindja Sheffield, Angli

FilmografiaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.