Miho Manya

futbolliste japoneze

Miho Manya (万屋 美穂 Manya Miho?, lindur më 5 Nëntor 1996) është një futbolliste japoneze.

Miho Manya
Të dhënat personale
Emri i plotëMiho Manya
Data e lindjes (1996-11-05) 5 Nëntor, 1996 (23 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2015–Mynavi Vegalta Sendai34(1)
Ekipi kombëtar
2017Japonia7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje.

StatistikatRedakto

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2017 7 0
Gjithsej 7 0

ReferimetRedakto

  1. ^ 2017 Arkivuar 23 mars 2019 tek Wayback Machine Japan Football Association(japonisht)