Logo of Mininova.svg

Mininova është një prej webfaqet më të medhej të internetit që liston torrente, është një lloj drejtorie dhe makinë kërkuse për të gjitha llojet e skedarëve torrent. Çdo ditë futen më tepër se 1000 skedarë në bazën e të dhënave.

Hollësira teknikeRedakto

Statistika e mininova për 15 qershor 2008[1]:

  • Torrente total në database: 791,045
  • Torrente të shkarkuar total: 5,360,573,100
  • seeds total: 5,923,574
  • leechers total: 5,286,306
  • Numri total i tracker: 15,599

ReferimeRedakto

  1. ^ "Stats Summary". Mininova. 15 qershor 2010. Arkivuar nga origjinali më 12 tetor 2008. Marrë më 20 prill 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)