Mirjeta Shala (lindur më 12 shkurt 1994, Vushtrri, Kosovë) është një prezentuese televizive kosovare, modele e cila u kurorëzua mis në konkursin e bukurisë Miss Kosova 2013 dhe kishte planifikuar pjesmarrjen në Miss Univers 2013 para mirpo Kosova u tërhoq nga konkursi. Në nëntor të vitit 2013, ajo ka nënshkruar një kontratë me Trump Model Menagement.[1] [2]

Mirjeta Shala

Konkursi i bukurisë 

Lindur

12 shkurt 1994
Vushtrri, Kosovë

Lartësi

1.80 m (5 ft 11 )

Titujt

Miss Univers Kosova 2013

Konkurset e mëdha


Miss Univers Kosova 2013
(Fituese)
Miss Universi 2013
(U tërhoq)
Miss Universi 2015
(Unplaced)

ReferimeRedakto

  1. ^ "Mirjeta Shala dhe Donika Emini janë fituese në 'Miss Kosova 2013'". Arkivuar nga origjinali më 24 shtator 2015. Marrë më 16 shtator 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Miss Kosovo 2013 will not compete at the Miss Universe 2015

Lidhje të jashtmeRedakto