MullMuzzler qe emri i progressive metal projektit anësor të James LaBrie, vokalist i bendit Dream Theater, para se të fillonte të inçizonte nën emrin e tij personal në vitin 2005. Bendi përbëhej nga James LaBrie, Matt Guillory, Mike Mangini, dhe Mike Keneally. Kompania e inçizimit nuk e lejoi LaBrie-n që ta përdorte emrin e tij personal, kështu që ai e shpiku emrin "MullMuzzler".

DiskografiaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto