Mulla Salihu u lind më 1872, në Cernicë të Gjilanit. Jetoi dhe punoi në detyrën e hoxhës-imamit, deri kur ndërroi jetë, në vitin 1958. [1]

  1. ^ Osmani, Islam. "Imamët E Gjilanit". {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)