Nanaimo është një qytetDistrikti rajonal Nanaimo, provinca Kolumbia Britanike, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 89.3 km² dhe popullsi 78692 banorë.[1]

Nanaimo
qytet
Nanaimo Skyline 2005.JPG
Popullsia
 • Gjithsej78.692
Faqja zyrtarewww.nanaimo.ca/

ReferimeRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Nanaimo – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbia Britanike