Nani Bregvadze

këngëtare ruse

Nani Bregvadze (e lindur më 21 korrik, 1938) është një pianiste dhe këngëtare nga Gjeorgjia.

Nani Bregvadze
Nani Bregvadze at Laima Rendez Vous Jurmala 2017 (2).jpg
Të dhëna
Data e lindjes (1938-07-21) 21 Korrik, 1938 (84 vjeç) Tbilisi
PrejardhjaGjeorgjia
Profesionetpianiste dhe këngëtare
InstrumentetPianoja

JetaRedakto

Nani Bregvadze lindi në vitin 1938, në Tbilisi.

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto