Nanule

film dokumentar proddhuar nga AVALA FILM Beograd

Nanule (viti i prodhimit 1986), eshte nje film dokumentar proddhuar nga AVALA FILM Beograd.[1]

 • Skenari, montazhi dhe regjia : Xhelal Doberçani (1954-2009),
 • Drejtor i fotografisë : Shukri KAÇANIKU,
 • Asistent kamere : Fatos Kastrati,
 • Mjeshtër zërimi : Fahri Pallaska,
 • Organizator dhe drejtor filmi : Eroll Bejtullah,
 • Ndriçues : Hasan Kastrati,
 • Shërbimet teknike Televizioni Prishtina,
 • Shërbimet laboratorike : CFL-Centralna Filmska Laboratoria Beograd,
 • Shtete : Jugosllavia,
 • Gjuhë : turqishtja.

Referime

Redakto
 1. ^ "Nanule". IMBD. Marrë më 12 shtator 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)