Naoko Nishigai

futbolliste japoneze

Naoko Nishigai (西貝 尚子 Nishigai Naoko?, lindur më 22 Janar 1969) është një ish-futbolliste japoneze.

Naoko Nishigai
Të dhënat personale
Emri i plotëNaoko Nishigai
Data e lindjes (1969-01-22) 22 Janar, 1969 (51 vjeç)
Vendi i lindjesJaponia
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
????–1998Nikko Securities Dream Ladies
1999OKI FC Winds
Ekipi kombëtar
1999Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.[1]

StatistikatRedakto

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1999 2 0
Gjithsej 2 0

ReferimetRedakto