Narumi Miura

futbolliste japoneze

Narumi Miura (三浦 成美 Miura Narumi?, lindur më 3 Korrik 1997) është një futbolliste japoneze.

Narumi Miura
Të dhënat personale
Emri i plotëNarumi Miura
Data e lindjes (1997-07-03) 3 Korrik, 1997 (23 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2016–Nippon TV Beleza32(0)
Ekipi kombëtar
2018–Japonia5(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje.

StatistikatRedakto

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2018 5 0
Gjithsej 5 0

ReferimetRedakto

  1. ^ 2018 Japan Football Association(japonisht)