Nedelišće

komunë në Kroaci

Nedelišće (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë MeđimurjeKroaci.

Nedelišće
—  Qytet  —
Pamje nga Nedelišće

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Međimurje
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46.38°0′0″V 16.39°0′0″L / 46.38000°V 16.39000°L / 46.38000; 16.39000 (Nedelišće)Koordinatat: 46.38°0′0″V 16.39°0′0″L / 46.38000°V 16.39000°L / 46.38000; 16.39000 (Nedelišće)
Popullsia 4.360 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Nedelišće is located in Kroacia
Nedelišće
Nedelišće

DemografiaRedakto

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 4360 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 4368 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 4430 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.18%[2].

Projekte të tjeraRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Međimurje