Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Nederweert (kthjellim).


Nederweert është një komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 101.79 km² dhe popullsi 16657 banorë[1]. Nederweert është kryeqendra e komunës.

Nederweert
Flag of Nederweert
Official seal of Nederweert
Population
 • Total16.657
Websitewww.nederweert.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Limburgu