Nome është një komunëqarkun Telemark, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 430 km² dhe popullsi 6606 banorë[1].

Nome
Ulefoss panorama.JPG
Stema zyrtare e Nome
Popullsia
 • Gjithsej6.606
Faqja zyrtarewww.nome.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Nome – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto