Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Noord-Beveland (kthjellim).


Noord-Beveland është një komunë në provincën ZelandaHolandë me sipërfaqe 120.29 km² dhe popullsi 7495 banorë[1]. Wissenkerke është kryeqendra e komunës.

Noord-Beveland
—  komuna  —
stema_figuraNoord-Beveland vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Zelanda – stema Zelanda
Kryeqëndra Wissenkerke
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°34′31″V 3°46′15″L / 51.5752778°V 3.770833°L / 51.5752778; 3.770833 (Noord-Beveland)Koordinatat: 51°34′31″V 3°46′15″L / 51.5752778°V 3.770833°L / 51.5752778; 3.770833 (Noord-Beveland)
Sipërfaqja 120,29 km2
Popullsia 7.495 banorë 2011
Dendësia 62,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0113
Kodi Postar 4484-4499
Kodi statistikor 1695
Wissenkerke is located in Hollandë
Wissenkerke
Wissenkerke
Noord-Beveland – harta_foto
www.noord-beveland.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Zelanda