Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Nord-Norge (kthjellim).


Nord-Norge është një rajonNorvegji. Rajoni ka një sipërfaqe 112951 km² dhe popullsi 470000 banorë[1].

Nord-Norge
—  rajon  —

Nord-Norge – Vendndodhja

Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Kryeqëndra Tromsø
Statistika dhe Territori
Koordinatat 69°40′58″V 18°56′34″L / 69.682778°V 18.942778°L / 69.682778; 18.942778 (Nord-Norge)Koordinatat: 69°40′58″V 18°56′34″L / 69.682778°V 18.942778°L / 69.682778; 18.942778 (Nord-Norge)
Sipërfaqja 112.951 km2
Popullsia 470.000 banorë 2011
Dendësia 4,16 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto