Nord-Norge është një rajonNorvegji. Rajoni ka një sipërfaqe 112951 km² dhe popullsi 470000 banorë[1].

Nord-Norge
rajon
Popullsia
 • Gjithsej470.000

Referime

Redakto

Projekte të tjera

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto