Notodden është një komunëqarkun Telemark, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 914 km² dhe popullsi 12359 banorë[1].

Notodden
Stema zyrtare e Notodden
Popullsia
 • Gjithsej12.359
Faqja zyrtarewww.notodden.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Notodden – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto