Oldebroek është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 98.85 km² dhe popullsi 22765 banorë[1]. Oldebroek është kryeqendra e komunës.

Oldebroek
Flamuri i Oldebroek
Stema zyrtare e Oldebroek
Popullsia
 • Gjithsej22.765
Faqja zyrtarewww.oldebroek.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Gelderland