Olia Tira

këngëtare moldave

Olia Tira është këngëtare nga Moldavia. Oli Tira (Rusisht:Оля Тира) u lind në PotsdamGjermanisë.

Olia Tira
Informacione
PrejardhjaMoldavia Moldavia
ZhanriR&B, Pop, Rock
Profesion(e)Këngëtare
Vite aktiv2004-
Webfaqja
www.oliatira.com

Eurosong 2010Redakto

Tira dhe Sun Stroke Project do riprezantojnë MoldavinëFestivalin Evropian të Këngës 2010.

ReferimetRedakto

  Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.