Oost Gelre është një qytet dhe komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 110.19 km² dhe popullsi 30085 banorë[1]. Lichtenvoorde është kryeqendra e komunës.

Oost Gelre
bashki
Flamuri i Oost Gelre
Stema zyrtare e Oost Gelre
Popullsia
 • Gjithsej30.085
Faqja zyrtarewww.oostgelre.nl

Referime Redakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme Redakto

Stampa:Provinca Gelderland