Pëplë ose Pëpël (greqisht: Λευκώνας/Levkónas) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1926, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Πόπλη/Pópli.[1]

Pëplë
Λευκώνας
Fshat
Vendndodhja
Pëplë is located in Greqia
Pëplë
Pëplë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Prespës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1064 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 47′ 24″ Veri

21° 8′ 24″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto

BurimetRedakto