Phineas Taylor Barnum portrait.jpg

Phineas Taylor Barnum (Connecticut, 5 korrik 1810 - Connecticut, 7 prill 1891) ishte biznismen dhe cirkut artist amerikan.

Ai ishte një nga themeluesit e "Ringling Brothers and Barnum & Bailey" cirkut.


Stub biografi.png Ky artikull në lidhje me Biografia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.