Pakrac (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Požega-SlavonijaKroaci.

Pakrac
Pakra Pakrac 31032012 02 roberta f.jpg
Popullsia
 • Gjithsej4.855

DemografiaRedakto

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 4855 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 4852 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 4772 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.06%[2].

ReferimeRedakto

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 27 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Pakrac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale