Paulin Pali (1905-1972) ishte një kompozitor dhe poet, autor i qindra këngëve shkodrane.[1][2][3]

Referime

Redakto
  1. ^ Eno Koço (2004). Albanian Urban Lyric Song in the 1930s. Scarecrow Press. fq. 251–. ISBN 978-0-8108-4890-0. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Paulin Pali (2004). Paulin Pali: ma i madhi i kangs qytetare Shkodrane. publisher not identified. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Grimci, Abdulla (15 gusht 1976). "Me dashurinë për këngën popullore". Lidhja e Shkrimtarëve dhe Artistëve. Drita. fq. 16. {{cite news}}: |access-date= ka nevojë për |url= (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)