Peel en Maas është një qytet dhe komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 161.3 km² dhe popullsi 43230 banorë[1]. Panningen është kryeqendra e komunës.

Peel en Maas
Flamuri i Peel en Maas
Stema zyrtare e Peel en Maas
Popullsia
 • Gjithsej43.230
Faqja zyrtarewww.peelenmaas.nl

Referime

Redakto
  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme

Redakto

Stampa:Provinca Limburgu