Platforma për Shqipëri të Bashkuar

Platforma për Shqipëri të Bashkuar është libër, me autor Kastriot Berishaj, njëherit edhe kryetar i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar. Ky libër është botuar më 10 qershor të vitit 2016[1] dhe është bazamenti politik i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar. Në të janë cekur të gjitha aktet dhe konveta juridike që mbështesin synimin kryesor të kombit shqiptar për t'u bashkuar në një shtet kombëtar.

Lidhjet të jashtmeRedakto

Shih edheRedakto

1 http://www.amazon.com/gp/aw/d/0994809824/ref=mp_s_a_1_2?ie=UTF8&qid=1478664731&sr=8-2&pi=AC_SX236_SY340_QL65&keywords=tahir+veliu

2 https://web.archive.org/web/20161109084954/https://shqiperiaebashkuar.al/

Burimi i të dhënaveRedakto

  1. ^ "Zyrtarizohet Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar". Gazeta Ora. 10 qershor 2016. Nuk lejohet formatim teksti në: |publisher= (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)