Pnuma Trio është bend elektronik amerikan, i formuar nga anëtarët Alex Botwin, Ben Hazlegrove, dhe Lane Shaw në vitin 2004. Muzika e tyre përmban elemente edhe nga zhanret jazz, funk, hip hop, dhe klasike.

Pnuma Trio
Informacione
PrejardhjaMemphis, Tennessee, SHBA
ZhanriLivetronica
Acid jazz
IDM
Blip hop
Label1320 Records
Vite aktiv2004 - prezent
Bashkëpunim(e) meMansions on the Moon
Anëtarët
Alex Botwin
Ben Hazlegrove
Lane Shaw
Webfaqja
pnumatrio.com

AnëtarëtRedakto

DiskografiaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Webfaqja zyrtare