Hape menynë kryesore

DemografiaRedakto

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 9249 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 9075 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 7341 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 1.92%[2].

Projekte të tjeraRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012.  Një parametër i panjohur |url-status= është injoruar (ndihmë)

Stampa:Zhupania Split-Dalmacija