Polina Gagarina (Rusisht: Полина Гагарина, lindur më 27 Mars 1987) është këngëtare, tekstshkruese, aktore dhe modele ruse. Ajo e përfaqësoi Rusinë në Eurovision Song Contest në vitin 2015 me këngën "A Million Voices" ku përfundoi e dyta.[1]

Polina Gagarina

ReferimeRedakto

  1. ^ Për më gjërësishtë shih faqen në gjuhën angleze me titull Polina Gagarina 28.04.2016.