Porsgrunn është një komunëqarkun Telemark, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 165 km² dhe popullsi 33550 banorë[1].

Porsgrunn
Porsgrunn Vestsida.jpg
Stema zyrtare e Porsgrunn
Popullsia
 • Gjithsej33.550
Faqja zyrtarewww.porsgrunn.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto