Provinca e Enës
Provincia di Enna
Shih edhe: Njësitë administrative në Itali
Provinca e Enës në Itali
Shteti Italia
Rajoni Sicili
Kryeqyteti Enna

Provinca e Enës është një provincë në rajonin SiciliItali. Kryeqëndra e provincës është qyteti Enna. Provinca ka një popullsi prej banorësh dhe një sipërfaqe prej km². Dendësia e popullsisë është banorë/km².

Shih edheRedakto

Stampa:Provincat në Sicili