Pumpuang Duangjan

muzikante tajlandeze

Pumpuang Duangjan (lindi më 4 gusht 1961 - 13 qershor 1992) , është këngëtare tajvaneze.[1][2]

Pumpuang Duangjan
Informacione
Lindja4 gusht 1961
Vdekja13 qershor 1992
ZhanriLuk thung
LabelTopline Diamond
Vite aktiv1977-1992

DiskografiaRedakto

  • Nak Rong Baan Nok (นักร้องบ้านนอก)
  • Noo Mai Roo (หนูไม่เอา)
  • Kho Hai Ruai (ขอให้รวย)
  • Som Tam (ส้มตำ)
  • Nad Phop Na Ampoer (นัดพบหน้าอำเภอ)
  • Take Ka Tan Phook Bo (ตั๊กแตนผูกโบว์)
  • Anitja Tinger (อนิจจาทิงเจอร์)
  • Aai Saang Neon (อายแสงนีออน)

ReferimetRedakto

  1. ^ "Dance and Music". Thai Culture. OnlyChaAm.com. Marrë më 7 nëntor 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)[burim jo i besueshëm?]
  2. ^ Lockard, Craig (2009). Southeast Asia in World History. Oxford University Press. ISBN 0195338111. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Pumpuang Duangjan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale