Hape menynë kryesore
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Qakh (kthjellim)


Qakh (Gjuha azere: Qax) është një rajon (qark) pjesë e rajonit ekonomik Shaki-Zaqatala në Azerbajxhan. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej 53900 banorësh. Sipërfaqja e rajonit është 1490 km².[1] Qakh është kryeqëndra e rajonit.

Qakh
Qax
—  Rajon (Qark)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Shaki-Zaqatala
Kryeqëndra Qakh
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 1.490 km2
Popullsia 53.900 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 36,17 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferencaRedakto