Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Qubadli (kthjellim)


Qubadli (Gjuha azere: Qubadlı) është një rajon (qark) pjesë e rajonit ekonomik Kalbajar-Lachin në Azerbajxhan. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej 36700 banorësh. Sipërfaqja e rajonit është 800 km².[1] Qubadli është kryeqëndra e rajonit.

Qubadli
Qubadlı
—  Rajon (Qark)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Kalbajar-Lachin
Kryeqëndra Qubadli
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 800 km2
Popullsia 36.700 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 45,88 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimeRedakto

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)[lidhje e vdekur]