Queens Park Rangers
Emri i plotëQueens Park Rangers Football Club
Pseudonimi(et)The Hoops [1]
StadiumiLoftus Road Stadium
Kapaciteti18,360 [2]
PresidentFlag of Malaysia.svg Tony Fernandes
Flag of Malaysia.svgRuben Gnanalingam
MenaxherFlag of England.svg Ian Holloway
LigaChampionship
2018–1919
UebfaqjaUebfaqja e klubit
Home colours
Away colours
Third colours
Sezoni aktual

HistoriaRedakto

StadiumiRedakto

Pronësia dhe FinancaRedakto

Kultura PopulloreRedakto

Statistikat dhe RekordetRedakto

Lojtarët AktualRedakto

Skuadra e parëRedakto

Redaktuar më 31 January 2017.[3]
Nr. Kombësia Poz. Lojtari
1   Pt Alex Smithies
2   Mf Luke Freeman
3   Mb Jake Bidwell
4   Mb Grant Hall
5   Mb Nedum Onuoha (captain)
6   Mb Joel Lynch
8   Mf Jordan Cousins
9   Sm Conor Washington
10   Mf Sean Goss
12   Sm Jamie Mackie
13   Pt Matt Ingram
15   Mf Paweł Wszołek
16   Mf Michael Doughty
17   Sm Matt Smith
18   Mb Jack Robinson
Nr. Kombësia Poz. Lojtari
20   Mf Karl Henry
21   Mf Massimo Luongo
22   Mb Steven Caulker
23   Mf Yeni Ngbakoto
24   Mb James Perch
25   Mf Michael Petrasso
28   Mf Kazenga LuaLua (në huazim nga Brighton & Hove Albion)
29   Mb Darnell Furlong
35   Sm Reece Grego-Cox
37   Mf Chris Paul
38   Mf Niko Hämäläinen
39   Mf Eberechi Eze
40   Sm Idrissa Sylla
41   Mf Ryan Manning
49   Mf Ravel Morrison (në huazim nga Lazio)

Akademia dhe skuadra rezervëRedakto

Ish-lojtarët e dikurshëmRedakto

Numrat e tërhequrRedakto

Queens Park Rangers FC: Skuadra më e mirë e të gjitha kohëraveRedakto

Fansat e Queens Park Rangers kanë votuar për këtë formacion në vitin 2008.

 •   Phil Parkes (1970–79)
 •   Dave Clement (1965–79)
 •   Alan McDonald (1981–97)
 •   Paul Parker (1987–91)
 •   Ian Gillard (1968–82)
 •   Trevor Sinclair (1993–98)
 •   Stan Bowles (1972–79)
 •   Gerry Francis (1968–79)
 •   Dave Thomas (1972–77)
 •   Les Ferdinand (1987–95)
 •   Rodney Marsh (1966–72)

Stafi aktual drejtuesRedakto

Bordi dhe drejtuesitRedakto

TrajnerëtRedakto

FanellatRedakto

TrofeRedakto

Trofe brënda shtetitRedakto

Trofe të voglaRedakto

ReferimeRedakto

 1. ^ "Queens Park Rangers Football Club". premierleague.com. Premier League. Arkivuar nga origjinali më 27 dhjetor 2012. Marrë më 10 dhjetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 2. ^ QPR Club Profile Arkivuar 24 nëntor 2011 tek Wayback Machine premierleague.com
 3. ^ "QPR Team". {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtëmeRedakto