Qusar (rajon)

Një qytet në Republikën e Azerbajxhanit
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Qusar (kthjellim)


Qusar (Gjuha azere: Qusar) është një rajon (qark) pjesë e rajonit ekonomik Quba-Khachmaz në Azerbajxhan. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej 89300 banorësh. Sipërfaqja e rajonit është 1540 km².[1] Qusar është kryeqëndra e rajonit.

Qusar
Qusar
—  Rajon (Qark)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Quba-Khachmaz
Kryeqëndra Qusar
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 1.540 km2
Popullsia 89.300 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 57,99 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimeRedakto

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)[lidhje e vdekur]