Rana është një komunëqarkun Nordland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 4460 km² dhe popullsi 25309 banorë[1].

Rana
Stema zyrtare e Rana
Popullsia
 • Gjithsej25.309
Faqja zyrtarewww.rana.kommune.no

Demografia Redakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime Redakto

Projekte të tjera Redakto

  •   Commons: Rana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme Redakto