Rastelicët-janë të ardhur nga fshati Rastelicë e Toplicës.Në ballë të kohës erdhi një familje më vonë kjo familje shtohet,kështu që,dy sosh migrojnë në Turqi dy tjera vendosen ne fshatin Bukosh,i cili gjendet në komunën e vushtrrisë,tash janë bërë katër familje.Më pastaj në Pakshticë të Epërme është 1 shtëpi dhe 3 në Podujevë [1]

Referime Redakto

  1. ^ Uka, Sabit (1994). Dëbimi. Prishtinë. fq. 12. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)