Reimerswaal është një komunë në provincën ZelandaHolandë me sipërfaqe 243.08 km² dhe popullsi 21665 banorë[2]. Kruiningen është kryeqendra e komunës.

Reimerswaal
Flamuri i Reimerswaal
Stema zyrtare e Reimerswaal
Popullsia
 • Total21.665
Faqja zyrtarewww.reimerswaal.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Zelanda