Revani (Filat)

fshat në Greqi
(Përcjellë nga Revani)

Revan (greqisht: Ραβενή/Ravení) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi.

Revan
Ραβενή
Fshat
Vendndodhja
Revan is located in Greqia
Revan
Revan
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Filatit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 270 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 39′ 12″ Veri

20° 29′ 12″ Lindje

Popullsia 143 banorë

Lidhje të jashtmeRedakto