Rimouski

qytet në Quebec, Kanada

Rimouski është një qytetRimouski-Neigette, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 254.16 km² dhe popullsi 43097 banorë.[1]

Rimouski
qytet
Salle Desjardins-Telus2.jpg
Popullsia
 • Gjithsej43.097
Faqja zyrtarewww.ville.rimouski.qc.ca/

ReferimeRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Rimouski – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Kebek