Robin Williams lindi më 21 Korrik, 1951Chicago, Illinois si Robin McLaurin Williams dhe vdiq më 11 Gusht, 2014Paradise Cay, Kalifornia. Ishte një komedian dhe aktor amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.

Robin Williams
Robin Williams 2011a (2).jpg
Williams, 2011
Informacione personale
Ditëlindja 21 Korrik, 1951
Vendlindja Chicago, Illinois, SHBA
Ditëvdekja 11 Gusht, 2014
Vendvdekja Paradise Cay, Kalifornia, SHBA
Bashkëshort(ja) Valerie Velardi
(1978–1988; 1 fëmij)
Marsha Garces Williams
(1989–2008; 2 fëmij)
Susan Schneider
(2011–2014; vdekja tij)
Kombësia Amerikan
Faqja zyrtare http://www.robinwilliams.com/index.html

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Robin Williams – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.