Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Roerdalen (kthjellim).


Roerdalen është një komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 88.65 km² dhe popullsi 21257 banorë[1]. Sint Odiliënberg është kryeqendra e komunës.

Roerdalen
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Roerdalen.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Kryeqëndra Sint Odiliënberg
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°09′11″V 6°04′45″L / 51.153055°V 6.0791667°L / 51.153055; 6.0791667 (Roerdalen)Koordinatat: 51°09′11″V 6°04′45″L / 51.153055°V 6.0791667°L / 51.153055; 6.0791667 (Roerdalen)
Sipërfaqja 88,65 km2
Popullsia 21.257 banorë 2011
Dendësia 239,79 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0475
Kodi Postar 6060-6061, 6063, 6065, 6074-6075, 6077
Kodi statistikor 1669
Sint Odiliënberg is located in Hollandë
Sint Odiliënberg
Sint Odiliënberg
Roerdalen – harta_foto
www.roerdalen.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Limburgu