Rossland është një qytetDistrikti rajonal Kootenay Boundary, provinca Kolumbia Britanike, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 49.2 km² dhe popullsi 3278 banorë.[1]

Rossland
qytet
Popullsia
 • Gjithsej3.278
Faqja zyrtarewww.rossland.ca/siteengine/activepage.asp

ReferimeRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Rossland – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbia Britanike