Royan

komunë në departamentin Charente-Maritime, Francë

Royan është një qytet me rreth 18.000 banor në Francën e jugut te Côte de Beauté në Département Charente-Maritime.

Royan
Qytet
noform
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Qarku Poitou-Charentes
Kryetari i Bashkisë Didier Quentin
Partia UMP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19,30 km2
Popullsia 17102 banorë
Dendësia 886 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 17200