Rygge është një komunëqarkun Østfold, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 74 km² dhe popullsi 13753 banorë[1].

Rygge
Stema zyrtare e Rygge
Popullsia
 • Gjithsej13.753
Faqja zyrtarewww.rygge.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Rygge – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto