Sërakë (greqisht: Συρράκο/Sirráko ose Σιράκο/Siráko) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi.

Sërakë
Σιράκο
Fshat
Vendndodhja
Sërakë is located in Greqia
Sërakë
Sërakë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Xhumerkës të Sipërme
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 35′ 41″ Veri

21° 6′ 26″ Lindje

DemografiaRedakto

Fshati është i banuar me Vlleh.

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto