Søndre Land është një komunëqarkun Oppland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 728 km² dhe popullsi 6042 banorë[1].

Søndre Land
Official seal of Søndre Land
Population
 • Total6.042
Websitewww.sondre-land.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto