Sørlandet është një rajonNorvegji. Rajoni ka një sipërfaqe 16434 km² dhe popullsi 277250 banorë[1].

Sørlandet
rajon
Popullsia
 • Gjithsej277.250

Referime

Redakto

Projekte të tjera

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto
  • website