Saint-Jérôme është një qytetLaurentides, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 89.37 km² dhe popullsi 68456 banorë.[1]

Saint-Jérôme
qytet
Cathedrale st-jerome pour Wikipedia Yvan Leduc auteur 5 aout 09.jpg
Stema zyrtare e Saint-Jérôme
Popullsia
 • Total68.456
Faqja zyrtarewww.vsj.ca/

ReferimetRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Kebek